PADOMI
Kažoku restaurēšana un glabāšana
Salona noliktavas ir īpaši aprīkotas kažokādu glabāšanai, tiek piedāvāts pakalpojums – klienta kažoku glabāšana noliktavā vasaras sezonā. Salona meistari pieņem pasūtījumus kažoku restaurēšanai un labošanai.
Ieteikumi kažokādu lietošanai
Kažoki ir ilglaicīga investīcija un var kalpot mūžu. Lai tie nezaudētu savu mirdzumu, ir ieteikumi, kurus vērts ņemt vērā.
Novietojot skapī, kažoks jānopurina un jāuzliek uz pakaramajiem pleciņiem tā, lai tam apkārt brīvi cirkulētu gaiss un netiktu saplacināts akots.
Ja kažoks ir izmircis, tas jāizžāvē istabas temperatūrā, atstatu no sildierīcēm. Pēc izžūšanas kažokāda jāizķemmē ar metāla ķemmi, lai tā atgūtu spīdumu.
Pirms glabāšanas kažoks jāizvēdina, jāizpurina, jāattīra no putekļiem, jāizķemmē ar metāla ķemmi, jāizsukā ar sausu dabīgo saru suku.
Mājas apstākļos siltajā sezonā kažoks jāglabā tumšā skapī auduma vai papīra pārvalkā. Kā pretkožu līdzekļus vēlams izmantot žāvētas apelsīnu mizas, tabakas vai ģerāniju lapas.
Reizi četros mēnešos ieteicams kažokādas izvēdināt un nomainīt pretkožu līdzekļus.
Kažoki ir jānēsā, tiem vajadzīgs svaigs gaiss un mitrums, tad tie nezaudēs spīdumu.
Neiesakām
Nežāvējiet kažokādas sildierīču tuvumā un neturiet tiešā saules gaismā.
Neķemmējiet slapjas kažokādas.
Nenovietojiet kažokādas čemodānos vai atvilktnēs.
Neglabājiet blakus krāsotas un nekrāsotas kažokādas.
Nēsājot juvelierizstrādājumus, saudzējiet kažokādas un to oderes no iespējamiem bojājumiem.
Izvairieties nēsāt uz kažoka plecu somas – tas var veicināt kažokādas nodilumu un lūšanu.
Necentieties saviem spēkiem iztīrīt no kažoka krāsainus traipus, konsultējieties ar speciālistiem un nododiet kažokādas ķīmiskajā tīrītavā.